prof. RNDr. Tomáš Cajthaml, Ph.D.

analytický chemik, Ústav pro životní prostředí PřF UK

"Přírodověda je zábavné dobrodružství a studium životního prostředí v dnešním světě dává jasný smysl. Přírodovědecká fakulta UK představuje prestižní vzdělávací instituci na nejlepší a nejtradičnější univerzitě u nás. Proto jsem o jiné škole příliš neuvažoval…"

Ekologie a ochrana prostředí

Ochrana životního prostředí

Studium je zaměřeno na přírodovědné aspekty environmentální problematiky, zejména na složky životního prostředí a na vlivy, které prostředí pozměňují. Studovaná a přednášená témata zahrnují kromě základů přírodních věd též atmosféru a klima, znečištění a ochranu vod, ekologii obnovy a krajinnou ekologii, nakládání s odpady a jejich zneškodňování, péči o biodiverzitu, zdravotní aspekty ochrany prostředí, právo životního prostředí a další. Výuka je založena na moderních poznatcích světové vědy a na zkušenostech domácí i mezinárodní praxe.

Přijímačky

papouch-rever.png

K úspěšnému zahájení vaší cesty přírodovědce je nutné se mít na pozoru před "deadline" k podání přihlášky. K bezpečné cestě za studiem následujte našeho Průvodce přijímacím řízením a žádný termín odevzdání přihlášky nebo přijímacích zkoušek nepropásnete!

Průvodce přijímacím řízením
DSC-9315.jpg
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace